26 квітня 1986 року...

Дата: 26.04.2020 08:42

Ця дата назавжди залишиться в пам’яті українців, в пам’яті людства. О першій годині 23 хвилини 40 секунд над четвертим реактором Чорнобильської АЕС несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум’я - з мішка Пандори впало на Землю величезне горе. Горе обмежене не годиною, добою, місяцями чи роком.

Воно триває вже понад три десятиліття. Першими до палаючого реактора прибули пожежники…Їх було 28. Згодом, біль і гнів Чорнобиля узяли в свої мужні серця десятки тисяч ліквідаторів, які все ж таки приборкали український рукотворний Везувій.

В рядах ліквідаторів Коростенщини і охоронник Коростенського РБК Стретович Дмитро Андрійович. В минулому фаховий пожежник з нагрудним знаком « Кращий працівник пожежної охорони СРСР», Дмитро Андрійович як перший номер бойового розрахунку пожежного автомобіля в травні 86-го приймав участь в ліквідації наслідків аварії в Чорнобильській АЕС, отримавши опромінення в 45 рентген… На даний час Дмитро Стретович має І категорію ліквідатора, «Орден за мужність ІІІ ступеня» , подяки та грамоти від громадських організацій , шану й повагу в колективі, гарну родину.

Сьогодні колектив працівників культури району з побажаннями міцного здоров’я по дружньому тисне руку Дмитру Андрійовичу і висловлює слова поваги всім ліквідаторам. Схиляємо голови перед пам’яттю людей, що приборкали планетарну катастрофу. Щиро зичимо снаги й сили, мужності й терпіння пожежникам, які й нині в боротьбі з вогняною стихією, що охопила Поліський край.