У зв’язку з карантинними обмеженнями рекомендуємо отримувати послуги дистанційно

Дата: 14.05.2020 13:17

Зокрема, за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія» можна подати заяву про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем, здійснити державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу-підприємця чи припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця онлайн.

Щодо суб’єкта державної реєстрації, який уповноважений розглядати документи, подані в електронній формі то тут варто зазначити, що у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань діє принцип територіальності в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя.

Але є виключення з правил, а саме:

- відповідно до наказу Міністерства юстиції України: державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих у паперовій формі, у визначених випадках може проводитись в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць або незалежно від місцезнаходження юридичної особи чи громадського формування, що не має статусу юридичної особи, в межах України;

- державна реєстрація фізичних осіб – підприємців на підставі документів, поданих у паперовій та електронні формі, а також державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих в електронній формі, проводиться незалежно від їх місця знаходження.

?Враховуючи наведене, а також з огляду на реалізацію можливості подання документів у сфері державної реєстрації через Портал Дія, документи, які подаються в електронній формі, розглядаються суб’єктами державної реєстрації незалежно від місця знаходження такого суб’єкта.
Крім вище зазначеного, щоб отримати послуги юстиції, не виходячи із дому, можна скористатися вебпорталом “Онлайн будинок юстиції”.

Зокрема, через «Онлайн будинок юстиції» можна:

- повторно отримати документи у сфері реєстрації актів цивільного стану;
- зареєструвати створення товариства з обмеженою відповідальністю, яке здійснює діяльність на підставі модельного статуту;
- зареєструвати перехід юридичної особи на діяльність на підставі модельного статуту;
- зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації;
- отримати дані про електронний цифровий підпис;
- отримати інформацію з усіх реєстрів Мін’юсту.

Також, «Онлайн будинок юстиції» надає можливість дистанційного захисту вашого майна скориставшись послугою «СМС-Маяк», яка дозволяє відстежувати будь-які реєстраційні дії, які вчиняються з вашою нерухомістю за допомогою СМС-інформування, а також сповіщає власників про те, хто з користувачів реєстру цікавився їхнім майном.

Портал Дія - https://diia.gov.ua; ???????
Он-Лайн Будинок Юстиції - https://online.minjust.gov.ua

Управління Державної Реєстрації