Кіберполіцейські радять, як захистити свій мобільний гаджет

Дата: 23.11.2022 10:41

Серед основних правил, що допоможуть уникнути стороннього доступу до вашої особистої інформації, є створення та використання надійних паролів, двофакторна автентифікація та перевірка справжності вебсайтів.

Для захисту смартфона:

• встановіть пароль на вхід / використовуйте біометричні дані для входу;
  • налаштуйте сповіщення на заблокованому екрані у такий спосіб, щоб приховати їхній конфіденційний вміст;
  • змініть заводський PIN-код до SIM-картки на стійкий (8-значний);
  • використовуйте лише ліцензійні програми, мобільні застосунки та систематично їх оновлюйте.

Створіть складний пароль до електронної пошти, соціальних мереж та інтернет-банкінгу.

Складний пароль може містити:

• 8 та більше символів;
  • Великі та малі літери;
  • Цифри та спеціальні знаки/символи.

Створюйте унікальний пароль для кожного інтернет-банкінгу, електронної пошти, соціальних мереж тощо.

Увага! Під час створення пароля не використовуйте:

• особисту персональну інформацію (дата народження, адреса, номер телефону тощо);
  • загальновідомі комбінації паролів (наприклад, Qwerty12, Password123456, Admin1234 та подібні);
  • послідовне/зворотне написання символів або цифр.

Встановіть двофакторну автентифікацію, де це можливо. Двофакторна автентифікація – коли для входу до акаунту, крім логіна та пароля, потрібно ввести код підтвердження, що приходить на смартфон, електронну скриньку або відповідний додаток.

Не переходьте за посиланнями від незнайомців!

Перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайту можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів.

Перевіряйте сайти за допомогою сервісу "STOP FRAUD" Кіберполіції (https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/)

Не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку.

Відділ комунікації поліції Житомирської області