В Коростенському районі вшанували пам’ять жертв Голодомору

Дата: 27.11.2022 10:13

26 листопада в Коростенському районі вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Голодомор був найбільшою катастрофою, яку Україна пережила – як щодо кількості жертв, так і щодо людських страждань.

Він був системним та страхітливим геноцидом мільйонів українців тоталітарною радянською владою. Дітей, жінок, і чоловіків морили голодом та страчували лише за те, що вони намагались говорити рідною мовою, зберігати рідну культуру, землю та жити у мирі.

На жаль, ми не можемо змінювати події минулого. Але ми можемо глибоко їх вивчати і аналізувати, щоб зробити все можливе, щоб у нашому сучасному світі запобігти повторенню таких звірств у майбутньому. Ми не маємо права забувати та постійно нагадувати світовій спільності імена вбитих і закатованих голодом.

Саме тому, щороку в останню суботу листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Традиційно участь у меморіальних заходах в різних громадах Коростенського району взяли заступники начальника Коростенської РВА Лариса Хоречко та Володимир Сивко, голови територіальних громад, представники влади, громадськості та засобів масової інформації, військовослужбовці.

Вашування пам’яті пройшло в закладах освіти, культури.

До Всеукраїснкьої акції "Свічка пам’яті" долучитись жителі району.

Заходи пройшли під єдиним гаслом для всієї України «Пам’ятаємо… Єднаємося… Переможемо…».