Юхимович Василь Лукич

Дата: 23.01.2020 11:35

Народився 12 липня 1924 р. в с. Сингаї Коростенського району на Житомирщині. Учасник Другої світової війни, нагороджений медалями та Почесними Грамотами Президії Верховної Ради України та Чувашії. Закінчив Вінницький педінститут. Працював у редакціях газет, з 1960 р. — в журналі «Україна». Друкувався з 1950 р. Перша збірка поезій «Матері» вийшла 1955 р. Поетична творчість Василя Юхимовича різноманітна: лірика і ліро-епічні твори, пісні, гумор і сатира на внутрішні й міжнародні теми. Поет брав активну участь у розробці нових святкових обрядів. В ліро-епосі В. Юхимович звеличує героїку, стверджує актизну життєву позицію.

Поетичні збірки (понад 20): «Не пройду стороннім» (1957), «Вікно у світ» (1960), «Подвиг починався на землі» (1961), «З клекоту літ» (1962), «Зоряна балада» (1968), «У штилях сплять прибої» (1969), «Чорно-білі листівки» (1972), «Юності цвіт» (1974), «Час братерства» (1975), «Нагадаю піснею» (1979), а також “Подорожники”, “Вибране”, “Ровесники гроз”, “Кличу перепiлку” та ін. Книги гумористичних віршів: «Який Яків — така й дяка» (1960), «Весілля з квитанцією» (1966), «Євангеліє від Лукича» (1971), «Виводок жар-птиці» (1975). Автор збірок щедрівок «Щедрий вечір» (1964) і весільних пісень (1969) та ін.

З 1956 р. – член Спiлки письменникiв. Заслужений працiвник культури, Заслужений дiяч мистецтв Украïни, лауреат літературної премiï “Пам’ять” та премiï iмені Остапа Вишнi. Був активним членом міжнародної громадської організації “Земляцтво житомирян” у м. Києві. Помер у 2002 році.

Головним редактором газети “Вечірній Коростень”, членом Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України Віктором Васильчуком засновано Літературну премію імені Василя Юхимовича. “Василь був чудесним ліриком, пісенником. Він працював у різних жанрах і працював щодня” – казав побратим по перу земляка, Заслужений діяч мистецтв України, голова комісії з премії імені В. Юхимовича Микола Сингаївський.

На вірші Василя Юхимовича написано багато чудових пісень, серед яких – “А льон цвіте”, “Журавка”, “Вже минає весна”, “Іскрина”.