Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Історія та культура

Пам`ятки Коростенського району

18 квітня - День пам’яток історії та культури та Міжнародний день пам’яток та історичних місць. 

Пам’ятки історії та культури України за своєю суттю є надзвичайно різноманітними, адже держава практично стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов’ян. Україна вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам’яток.

Фото без опису

День пам’яток історії та культури відзначається в Україні, згідно з Указом Президента № 1062/99 від 23 серпня 1999 року, щорічно 18 квітня.

В свою чергу Міжнародний день пам’яток та історичних місць встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.

Готуючись до сьогоднішнього дня, відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Коростенської районної держаної адміністрації в співпраці з територіальними громадами Коростенського району підготував цикл матеріалів про пам’ятки історії та культури, які на сьогоднішній день є окрасою наших міст, селищ та сіл, є нашим надбанням та історично важливими магнітами для всіх, хто прагне знати історію своєї країни та розвивати це прагнення в інших.

Додаткові статті можна знайти також в рубриці "Коростенський район": 

⇒ Коростенщина туристична

⇒ Малинщина туристична

 Овруччина туристична

01 Лютого, 2022 р., 14:41
Народиччина - дуже різноманітна і красива! Ми маємо унікальну природу та історію. Це земля добрих, працьовитих, щирих людей. У наших руках знаходиться все (ліси, озера, річки, історико-культурні місця), щоб перетворити наш край на перлину туризму.
31 Січня, 2022 р., 14:35
Свіже повітря, прохолодна джерельна водиця, п’янкий аромат цвіту, запашні мальви та ромашки, спів пташок - все це асоціюється з поліським селом. Однак, нещодавно мені випала нагода відвідати село Малі Кліщі, пройшовшись я відчув лише сум, жаль та страх за майбутнє українського села - колиски нашої культури, звичаїв та традицій.
30 Липня, 2021 р., 18:30
Невелике, майже непомiтне серед вiкових лiсiв Полiсся розташоване село Верпа. Словечанської ОТГ Чисельнiсть населення за переписом 2001 року становить 312 чоловiк. 
29 Червня, 2021 р., 11:28
В центрі Словечансько-Овруцького кряжу за 20 км від м. Овруча розташоване одне з найстаріших сіл Полісся. Точного тлумачення назви села ми не знаємо. За краєзнавцем М.Брицуном назва села Хлупляни (Хлопляни, Хлопяни, Хлупяни) походить від часів польської доби- від слова «хлоп» - людина панська, незаможна, бідна, безправна. Але як стверджує той-же М.Брицун поняття «хлоп» ніякого відношення до Хлуплян не має, оскільки наймення «Хлуп» - похідне від «халупка», маленька тісна хатка. Або ж від слів «хлупень», «охлупень» - товста деревина, тесана коритом, якою колись в давнину наші предки поліщуки прикривали зверху дах хатинки.
26 Червня, 2021 р., 15:29
Вперше село Можари згадується в описі маєтку Віленського костьолу в 1545 році, де вказано, що «населення села Можари складається з міщан, які походять від давнього-руського дворянства». 1574 року Опанас Гаврилович Можайський-Можаровський отримав від польського короля Генріха IV Валезія свідоцтво про землю можарівську, яка включала в себе села Можари, Словечне, Городець, Листвин, Петраші. Ця ж земля, на нашу думку, ототожнюється з землями Каменщизни-Словечанщини, тобто древніх Словечанськиих земель.
21 Червня, 2021 р., 09:36
Багатьох жителів Коростенського району, а також читачів групи у Фейсбук «Словечанщина краєзнавча» цікавить питання походження назви сіл нашого краю. Тож розміщуємо матеріал краєзнавця, голови ГО «Товариство дослідників Словечанщини» Олексія Горбачевського про походження назв сіл Словечне та Антоновичі.
20 Квітня, 2021 р., 10:42
18 квітня в Україні відзначався День пам’яток історії та культури. Цей день має ще раз нагадати суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. За своєю значимістю пам’ятки відносяться до двох категорій: національного і місцевого значення. Найвищий розряд – внесені до списку ЮНЕСКО. На території Олевщини є три пам’ятки національного значення. Дві з них пам’ятки архітектури: Свято-Миколаївська церква м. Олевськ (ХVІ ст.) та церква Різдва Богородиці с. Жубровичі (ХVІІ ст.). Третім визначним місцем є пам’ятка археології – городище та поселення в урочищі «Бабина гора», що на північно-східній околиці Олевська. З неї й почнемо оповіді про об’єкти культурної спадщини нашої територіальної громади.
18 Квітня, 2021 р., 15:11
Напередодні Дня пам'яток історії та культури України у Вигівській філії Горщиківського ліцею вшанували пам' ять видатного земляка гетьмана Івана Виговського.
18 Квітня, 2021 р., 11:45
Пам’ятник історії  знаходиться в центрі села Граби Іршанської територіальної громади Коростенського району. Поховано 387 воїнів 112-ї та149-ї стрілецької дівізії, 6-го гвардійського танкового корпусу, які загинули в боях під час захисту села від німецько-фашистських загарбників 7-19 грудня 1943 року.
18 Квітня, 2021 р., 11:44
В кінці ХІХ століття у Велідниках  жив і тут був похований з великими почестями в спеціальному мавзолеї проповідник хасидизму (протестантського напряму в іудаїзмі) святий Цадик Ісраель дав Бен Ейсиф Кац, який прославився своїм вмінням передбачати майбутне. Тож коротко про його життєвий шлях.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь