Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Запобігання корупції

 


Хто може надати повідомлення про порушення вимог Закону

Особа, яка надає допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривач), - особа, яка за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомляє про порушення вимог цього Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.


Коли і яким чином може бути надане повідомлення

Повідомлення про порушення вимог Закону може бути як письмовим, так і усним.

Письмове повідомлення може надійти:

 • поштою на адресу Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області

У разі направлення повідомлення поштою у ньому слід робити позначку такого змісту: «Про корупцію».

 • від викривача особисто до загального відділу апарату райдержадміністрації;
 • засобами електронного зв’язку – на адресу електронної пошти

УВАГА! Повідомлення повинно містити такі реквізити:

 • прізвище, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;
 • текст повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону, яка може бути перевірена;
 • прізвище, ім’я, по батькові, адреса та підпис особи, яка подала повідомлення (у разі якщо повідомлення не анонімне).

Щодо чого може бути надане повідомлення

Інформація у повідомленні має містити один або декілька фактів  про порушення вимог Закону особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема:

 • порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону;
 • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
 • порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
 • порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону;
 • порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;
 • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
 • порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46, 48-52 Закону;
 • порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;
 • порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону.

Результати, яких можна очікувати від розгляду повідомлення

Уповноважена особа районної державної адміністрації у разі одержання інформації про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення працівником апарату районної державної адміністрації зобов’язана з’ясувати, чи відповідає дане повідомлення вимогам закону, чи є наведені у повідомленні інформація та факти про порушення вимог Закону предметом розгляду уповноваженою особою апарату райдержадміністрації, хто є суб’єктом ймовірного вчинення порушення вимог Закону.

Якщо це виходить за межі компетенції уповноваженої особи апарату райдержадміністрації, таке повідомлення  надсилається для розгляду до відповідного спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції. За неанонімним повідомленням про це також  повідомляється викривачу.

Якщо це керівництво райдержадміністрації чи уповноважена особа, тоді зазначене повідомлення надсилається для розгляду до відповідного спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції. У разі, якщо це інший працівник апарату райдержадміністрації, таке повідомлення підлягає перевірці, про результати якої уповноважена особа інформує  керівника апарату райдержадміністрації. За неанонімним повідомленням про це також  повідомляється викривачу.

У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про порушення вимог Закону керівник апарату райдержадміністрації вживає заходів щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.


Інформація про терміни розгляду повідомлення

Повідомлення про порушення вимог Закону підлягають перевірці  у строк не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання.

Анонімне повідомлення про порушення вимог Закону підлягає перевірці у термін не більше 15 днів від дня його отримання. Якщо у вказаний термін  перевірити інформацію, що міститься у повідомленні, неможливо, керівник апарату продовжує  термін розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.


Спосіб отримання інформації стосовно прийнятого рішення щодо розгляду повідомлення, процедура його оскарження

Інформація стосовно прийнятого рішення щодо розгляду повідомлення, надсилається уповноваженою особою викривачеві на його поштову адресу (у разі, якщо повідомлення неанонімне). У разі ненадходження відповідної інформації викривачеві, її можна отримати у загальному відділі апарату районної державної адміністрації.

Оскарження рішень, прийнятих за результатами розгляду повідомлень здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.


Електронна форма для відправлення звернення-повідомлення про корупцію

Про затвердження Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування

Методичні рекомендації щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

30 Листопада, 2023 р., 17:30
Сьогодні, 30 листопада, на Житомирщині з робочим візитом перебував Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков, який зустрівся з начальником Житомирської обласної військової адміністрації Віталієм Бунечком та першою заступницею Житомирського міського голови Світланою Ольшанською.
23 Листопада, 2023 р., 12:53
Наразі триває кампанія декларування за 2021 та 2022 роки, яка завершується           31 січня 2024 року. Крім того, від початку 2024 року і до 31 березня 2024 року включно публічні  службовці мають подати декларації за 2023 рік. 
22 Листопада, 2023 р., 09:57
Закон про відновлення декларування  № 3384-ІХ змінив правила декларування публічних службовців. Нагадаємо, правила декларування встановлює та змінює саме Верховна Рада України. 
13 Листопада, 2023 р., 08:25
Незабаром буде відновлено публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр). Відновити декларування та врахувати безпекові аспекти – головний запит суспільства, який держава має забезпечити для громадян.
06 Листопада, 2023 р., 11:04
Разом із відновленням декларування, для декларантів повернувся обов’язок подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та відкриття валютного рахунка в установі банку – нерезидента. Втім, є деякі особливості.
02 Листопада, 2023 р., 14:30
Під час брифінгу йшлося про джерела фінансування даного проєкту, концепцію капітального ремонту а також основні особливості даного проєкту.
31 Жовтня, 2023 р., 12:47
30 жовтня начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко підписав меморандум про взаємодію та співпрацю між Житомирською обласною військовою адміністрацією та ТзОВ «YouControl».
30 Жовтня, 2023 р., 12:30
З набранням чинності Законом про відновлення декларування 12 жовтня 2023 року стартувала кампанія декларування за 2021 та 2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 року.
27 Жовтня, 2023 р., 14:57
Члени робочої групи “Прозорість та Підзвітність”, створеної при Житомирській військовій адміністрації, пройдуть  навчання у сфері аналітики, конкурентної розвідки та перевірки контрагентів у співпраці з експертами аналітичної онлайн-системи YouControl.
26 Жовтня, 2023 р., 16:00
На виконання розпорядження начальника Житомирської ОВА №478 від 10.10.2023 «Про утворення робочої групи «Прозорість і підзвітність» обласної військової адміністрації», на офіційному веб-сайті Житомирської ОВА створено окремий профільний розділ «Прозорість та підзвітність», з яким можна ознайомитися ТУТ.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь