Децентралізація влади

15 Січня, 2021 р., 20:29
У зв’язку із докорінною зміною адміністративно-територіального устрою України, Мінрегіон затвердив Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад. Відповідне повноваження закріплене в Положенні про Міністерство розвитку громад та територій України.
15 Січня, 2021 р., 12:46
Впровадження реформи децентралізації влади та утворення нових територіальних громад надало великої актуальності питанню передачі об’єктів спільної власності територіальних громад району в комунальну власність ОТГ. Наразі завершується юридичний процес щодо передачі соціально важливих об’єктів – закладів освіти, культури, охорони здоров’я та інших.
14 Січня, 2021 р., 14:16
Сьогодні, 14 січня, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко провів онлайн-нараду з представниками райдержадміністрацій та територіальних громад Житомирської області. Також у нараді взяли участь заступник голови ОДА Віктор Градівський та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.
14 Січня, 2021 р., 10:45
Інститут старост працює в Україні вже п’ять років, але наразі потребує змін. Тому Мінрегіоном разом з народними депутатами розроблено та подано у парламент законопроєкт, який дозволить наділити селищних старост дійсно ефективними функціями та надасть змогу мешканцям громад впливати на вибір кандидатур старост.
14 Січня, 2021 р., 07:54
Як повідомляє Головне управління ДПС у Житомирській області, протягом 2020 року у розпорядження місцевих громад Житомирської області платниками податків спрямовано 7 млрд. 53 млн. гривень, що у порівнянні із 2019 роком більше на 6,6 відсотків, або на 434,5 мільйонів гривень.
06 Січня, 2021 р., 08:27
За законом, соціально важливі об’єкти спільної власності територіальних громад району – заклади освіти, культури, охорони здоров’я та інші – мають бути передані у комунальну власність територіальних громад та відповідно фінансуватися за рахунок коштів їх бюджетів. За даними Мінрегіону, загалом по 55% об’єктів вже прийняті рішення територіальних громад (надання згоди) про взятття цих закладів на баланс. Лідером у цьому процесі є Житомирська область, де станом на 05 січня 2021 року передано майже 100% об’єктів.
04 Січня, 2021 р., 15:55
Експертки Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні Віра Козіна та Ірина Бакунчик підготували відповіді на запитання щодо передачі об’єктів цивільних прав зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району у власність територіальної громади, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України.
28 Грудня, 2020 р., 13:55
Одна з проблем, з якою стикається будь-яка територіальна громада, – порожні занедбані житлові будинки, квартири, земельні ділянки. Експерти за підтримки Програми DOBRE розробили відеороз’яснення процедур набуття права власності на такі об’єкти безхазяйного майна чи відумерлої спадщини.
25 Грудня, 2020 р., 09:05
На Урядовому порталі з’явився текст Постанови №1321 «Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва майна, прав та обов’язків районних державних адміністрацій, що припиняються». Цю постанову Кабінет Міністрів схвалив 16 грудня.
23 Грудня, 2020 р., 09:33
У Верховній Раді України група народних депутатів зареєструвала Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535.