Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ДО УВАГИ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ!

Дата: 24.01.2020 14:43
Кількість переглядів: 745

Нещодавно прийнятий Закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, передбачає штрафи для керівників юридичних осіб у розмірі до 51 000 гривень за невиконання нових вимог.

Фото без опису

Верховною Радою 6 грудня 2019 року був прийнятий Закон України № 361-IX, який зобов’язує всіх юридичних осіб подати державному реєстратору оновлену інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності юридичних осіб. Набрання чинності Законом відбудеться 28.04.2020 р.

Інформація про кінцевого бенефіціарного власника повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, країну громадянства, серію та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платникаподатків (за наявності), а також повне найменування та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якому ця особа є кінцевим бенефіціарним власником, характер та міру бенефіціарного володіння.

Законом також передбачено обов’язок розкривавати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників при державній реєстрації юридичної особи та при проведенні державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, шляхом подання державному реєстратору додаткових документів, а саме:

- структуру власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;

- витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження;

- нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником.

Окрім того, після набрання Законом чинності, юридичні особи повинні будуть щорічно, протягом 14календарних днів, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи, подавати вищезазначений пакет документів та відповідну заяву для підтвердження відомостей про кінцевих бенефіціарних власників.

Також, згідно Закону, юридичні особи зобов’язані підтримувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення.

Юридичні особи, зареєстровані на момент вступу в силу Закону, зобов’язані подати оновлені дані про своїх кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності протягом трьох місяців з дня затвердження відповідної форми та змісту структури власності уповноваженим державним органом.

За неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника Законом перебачено накладення штрафу на керівника юридичної особи урозмірі від 17 000 до 51 000 гривень.

Отже, нагадуємо, що незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь