РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ГРАНИЧНИХ СУМ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ВИМОГ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ»

Дата: 30.01.2020 10:11

Відповідно до абзацу четвертого статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2020 році становить:

з 1 січня - 2102 гривні,

з 1 липня - 2197 гривень,

з 1 грудня - 2270 гривень.

У зв’язку із цим, для виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» встановлюються наступні граничні суми:

З метою дотримання вимог частини 2 статті 23 «Обмеження щодо одержання подарунків» вартість отриманих від однієї особи (групи осіб) подарунків які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність у 2020 році не повинна перевищувати з 1 січня по 30 червня – 2102 гривні,з 1 липня по 30 жовтня – 2197 гривень, з 1 грудня - 2270 гривень. Сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не повинна перевищувати 4201 гривні

Відповідно до частини 2 статті 52 «Додаткові заходи здійснення фінансового контролю» отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму яка перевищує 105100 гривень є суттєвою зміною у майновому стані суб’єкта декларування. В десятиденний термін з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку суб’єкт декларування зобов’язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції шляхом подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Положення частини другої цієї статті застосовуються до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків,.

Перелік службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище наведено у примітці до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».

Перелік посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків затверджений рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 17 червня 2016 року.

Управління з питань

запобігання та виявлення корупції