Які пільги є у працюючої матері, яка виховує дитину з інвалідністю?

Дата: 11.02.2020 11:59

Працівник бюро розповів, що відповідно до положень чинного трудового законодавства гарантуються такі пільги працюючим матерям, які мають та виховують дітей з інвалідністю в Україні:

- жінку з дитиною з інвалідністю заборонено без її згоди тимчасово переводити на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, або ж відправляти у відрядження.

- жінка, яка виховує дитину з інвалідністю, має право на скорочену тривалість робочого часу. Для таких жінок, на їх прохання, роботодавцем в обов’язковому порядку встановлюється неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

- тільки за згодою жінки, яка виховує дитину з інвалідністю, її можуть залучити до позанормових робіт.

- власник зобов’язаний видавати матері дитини з інвалідністю безкоштовно або на пільгових умовах путівки в санаторій, а також виплачувати матеріальну допомогу.

- матері, яка має дитину з інвалідністю гарантована додаткова щорічна оплачувана відпустка в розмірі 10 календарних днів.

- одиноким матерям заборонено відмовляти в прийнятті на роботу через наявність у неї дитини з інвалідністю.

- одинока мати, яка має дитину з інвалідністю, приймається на роботу без проходження випробувального терміну.

Також було роз’яснено, що постійний догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років передбачає отримання надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років. Одиноким матерям (одиноким батькам) надбавка по догляду за дитиною з інвалідністю віком до 18 років призначається незалежно від факту роботи, навчання та служби.

Більше інформації про проект « Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Роз’яснення з цього питання, в межах проекту «Я маю право!», надала фахівець Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Оксана Сергієнко -  інтегратор Коростенського МЦ з надання БВПД