В області вже чотири патронатні родини опікуються дітьми
Про реформування інтернатних закладів, будинків дитини говорили сьогодні, 17 лютого, під час селекторної наради з Міністерством соціальної політики України та Міністерством охорони здоров’я. Під час спілкування із регіонами наголосили на динаміці розвитку патронатних сімей. Участь у нараді взяла заступник голови ОДА Віра Рогова.
Заступник міністра соціальної політики Олег Коваль зауважив, що саме на патронатні родини покладаються великі надії у ході деінституціалізації.
Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба відмітив, що варто пам’ятати про те, що для дітей не буває гарних інтернатів. Держава має докласти максимум зусиль, аби діти не потрапляли до інституцій.
Області мають зосередити увагу на розвитку сімейних форм виховання, зокрема патронатних вихователів, а також працювати на випередження з родинами. Раннє втручання допомагає унеможливити потрапляння до інтернатних закладів дітей від 0 до 4 років.
За повідомленням Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на Житомирщині діє 4 патронатні родини, до яких влаштували наразі 7 дітей. Кандидати у патронатні вихователі з Малина успішно завершили навчання та чекають на оформлення документів, аби мати можливість надавати послуги з патронату над дитиною. Також в центрі відмічають, що є ще дві сім’ї потенційних кандидатів з Лугинського та Коростенського районів.
«Потрібно долучати громади, адже саме на місцях мають опікуватися долями дітей, приймати та надавати соціальні послуги людям», – зауважила Віра Рогова.