1 січня 2020 року набрав чинності Виборчий кодекс України

Дата: 19.02.2020 08:27

Центральна виборча комісія також активно долучилася до його написання, надавши пропозиції щодо вдосконалення Кодексу під час підготовки до повторного розгляду Верховною Радою України.

Зазначений документ, хоч і має певні недоліки, пропозиції стосовно усунення яких наразі також готуються в ЦВК, все ж таки, без сумніву, став по-справжньому революційним у новітній історії нашої держави.

Отже, сьогодні Комісія розпочинає графічну експрес-презентацію основних аспектів організації та проведення виборів.

Почнемо з виборів народних депутатів України, а саме з роз’яснення територіальної організації виборів за допомогою інфографіки, розробленої на запит Центральної виборчої комісії в межах проєкту Ради Європи "Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні".

Вибори проводяться в єдиному загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, який включає всю територію України та закордонний виборчий округ.

До складу закордонного виборчого округу входять закордонні виборчі дільниці, утворені Центральною виборчою комісією при закордонних дипломатичних установах України, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами України.

У межах території України утворюється 27 виборчих регіонів.

Межі виборчих регіонів збігаються з межами адміністративно-територіальних одиниць (областей), крім Дніпропетровської області, міста Києва (у них утворюється по 2 виборчі регіони) та Херсонської області, Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, які входять до складу Південного регіону.

Усі закордонні виборчі дільниці включаються до виборчого регіону №2 (Київський правобережний).

Центральна виборча комісія