Кожна дитина має право на виховання в сім’ї

Дата: 20.02.2020 09:33

Олег Коваль, заступник Міністра соціальної політики: Створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї та забезпечення пріоритету сімейних форм влаштування дитини – один з пріоритетів державної політики щодо соціального захисту дітей.

Не кожна дитина в Україні має можливість зростати в сприятливому сімейному оточенні. Бідність родин, складні життєві обставини, недостатність на місцевому рівні послуг з підтримки дітей та сімей з дітьми зумовлюють дитячу бездоглядність, призводять до соціального сирітства.

Розвиток ефективної та спроможної системи підтримки зростання дітей у сім’ї передбачає, зокрема, функціонування мережі та забезпечення надання освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг на рівні територіальної громади, надання послуг з підтримки сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Міністерство соціальної політики України