21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Дата: 21.02.2020 07:30

Рідне слово надзвичайно дороге для кожного з нас, для кожної дитини. Саме за допомогою рідного слова ми навчаємося усвідомлювати себе, поважати себе як особистість, любити свою культуру, рідний народ, свою історію.

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

21 лютого 1952 року в Бангладеш влада розстріляла мирну студентську демонстрацію, яка виборювала право на вільне користування рідною мовою. З тих пір цей день вважається днем полеглих за рідну мову. Пройшло багато часу, й у 1999 році на 30-ій сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було визнано цей день як Міжнародний день рідної мови. Починаючи з 2002 року, свято відзначають в Україні.

Питання мови надзвичайно актуальне і сьогодні. Ним намагаються маніпулювати, шанатжувати деякі політичні сили. Проте ми українці, розуміємо, що людина може володіти кількома мовами. Це залежить від її таланту, хисту, нахилів, здібностей. Але рідну мову людина повинна вивчати протягом всього життя, повинна її вдосконалювати, розвивати, збагачувати.

З молоком матері ми увібрали в себе нашу мелодійну, гарну, українську мову, що вважається однією із найкрасивіших мов світу. Тож бережімо її! Передамо нашим дітям і не втратимо те, що маємо!

Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь...

Тарас Шевченко

З повагою,