Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Правила поведінки при сильному вітрі!

Дата: 24.02.2020 12:05
Кількість переглядів: 437

При штормових попередженнях, коли сила поривів вітру досягає 15-20 і навіть 30 м/с, рятувальники рекомендують дотримуватися основних правил по техніці безпеки в населених пунктах різного типу.  Під час шквалу чи шторму в умовах маленьких міст і мегаполісів можна теж постраждати. До речі, урагани у нас теж бувають, коли від вітру ламаються і дерева, і рекламні конструкції.

Зазвичай восени і навесні особливо сильні вітри, тому потрібно пам'ятати найголовніше і саме просте, що можна зробити в таких випадках, щоб убезпечити себе.

Фото без опису

  • Вікна! Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно закриті. При особливо сильних вітрах (ураганах) можна заклеїти вікна смужками скотчу по діагоналі скла (буквою Х), це вбереже від осколків, якщо вітер виб'є скла. До речі, саме так заклеювали вікна під час війни при бомбардуваннях.
  • Балкони! З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.). Були випадки, коли з кутових засклених балконів злітали старі вікна разом з рамами при ураганах.
  • На вулиці! Опинившись на вулиці в шторм слід триматися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і розгойдучихся предметів (дерев), тому що вони можуть впасти.
  • Укриття! У разі сильного вітру необхідно сховатися в найближчому будинку (це може бути магазин, бібліотека, торговий центр, під'їзд будинку, кінотеатр) або природному укритті до його стихання.
  • Великі дерева! Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт, тому що дерево може впасти або розламатися його гілки, які також можуть бути небезпечні при падінні. Також особливо небезпечні гнилі і старі, а також самотньо стоячі дерева.
  • Вдома! Вдома краще ховатися подалі від вікон (туалети і ванні, коридори, вбудовані шафи). Не слід користуватися ліфтом, бо вітер може обірвати дроти на вулиці, через що відключиться електрика. При зриві даху (якщо це, наприклад, одноповерховий будинок), потрібно ховатися під столом, в шафі, ванній кімнаті та інших подібних місцях.

Будьте уважні і бережіть себе і своїх близьких!

За допомогою негайно телефонуйте на номери телефонів:

  • Державна служба України з надзвичайних ситуацій – 101
  • Швидка медична допомога – 103

Інформаційний матеріал підготовлений працівниками

Коростенських територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності;

відділом з питань цивільного захисту райдержадміністрації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь