Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В області продовжуються перевірки нелегальних АЗС, які несуть загрозу

Дата: 25.02.2020 10:32
Кількість переглядів: 388

Щороку через діяльності нелегальних АЗС держава втрачає величезні суми акцизного податку, має неконтрольований обіг нафтопродуктів, а споживачі отримують неякісне пальне.

На Житомирщині правоохоронні органи у тісній співпраці з іншими державними контролюючими органами, продовжують боротьбу з тіньовими схемами на ринку реалізації палива та діяльністю нелегальних АЗС.  Адже автозаправні станції є об’єктами підвищеної небезпеки, для їх експлуатації необхідні відповідні дозвільні документи. Проте багато власників АЗС нехтують цим, а, відтак, діяльність таких об’єктів є потенційно небезпечною та може призвести до надзвичайних подій.

В області тривають перевірки незаконної діяльності автозаправних станцій. В області перевірили вже понад 240 об’єктів реалізації нафтопродуктів. Так, у результаті рейдів вже припинили роботу 29 нелегальних АЗС, вилучили 10 тонн пального.

Нелегальні АЗС несуть загрозу екології – через недотримання правил експлуатації відбуваються викиди парів бензину та дизельного палива у атмосферне повітря, аварійні витоки та розливи палива. А це в свою чергу, створює безпосередню загрозу для життя і здоров’я громадян.

Варто пам’ятати, що об’єкти нелегального виробництва та торгівлі нафтопродуктами працюють з порушеннями правил будівництва та безпеки. Такі станції потенційно є небезпечними. Через недотримання правил безпеки незаконні АЗС несуть шкоду довкіллю, здоров’ю людей і навіть негативно впливають на технічний стан автомобілів, адже там продається неякісне пальне.

Крім того, нелегальні станції – це мільйони несплачених податків, що, зокрема унеможливлює реконструкцію та будівництво нових інфраструктурних об’єктів.

За даними Нафтогазової асоціації України, оборот контрафактних нафтопродуктів через мережу нелегальних автозаправних станцій досягає 500 тис. тонн на рік, з яких держава втрачає акциз та ПДВ. Загальна сума втрат центрального та місцевих бюджетів оцінюється Нафтогазовою асоціацією в 10 млрд в рік. Через продажі пального без касових апаратів дохід втрачають місцеві бюджети. Крім того, на таких станціях люди працюють неофіційно, не отримуючи гарантованих соціальних виплат.

Нагадуємо, що в Житомирській області працює «гаряча лінія» – кожен, хто має інформацію про діяльність нелегальних АЗС, може повідомити про це за номером телефону (0412) 47-46-33.

За якими ознаками можна виявити нелегальну АЗС:

  • АЗС/АГЗП не надає фіскальний чек;
  • Чек містить інформацію, що каса працює в тестовому режимі;
  • На АЗС/АГЗП відсутній куточок споживача, в якому має бути інформація про власника АЗС, ціни на пальне та документи про якість продукції;
  • На АЗС/АГЗП відсутні засоби пожежогасіння;
  • Торгівля паливом здійснюється з автоцистерн, каністр в гаражах, тощо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь