Президент України: Пам’ятаємо імена перших жертв з Криму, робимо все заради звільнення кожної нашої людини

Дата: 27.02.2020 11:01

Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання на звільнення всіх незаконно утримуваних українських громадян, зокрема кримських політв’язнів.

Під час відкриття форуму Age of Crimea 2020 у Києві Глава держави нагадав, що Україні вже вдалося повернути багатьох наших громадян, серед яких – і кримські політв’язні Едем Бекіров, Олександр Кольченко, Володимир Балух та Олег Сенцов. Останній після звільнення подарував Президенту банку, яка була в нього у російській колонії. Тоді Володимир Зеленський та Олег Сенцов домовились заповнювати її бирками звільнених українців.

«Нам вдалося повернути додому 111 громадян. Я оптиміст, але вважаю, що банка наполовину порожня. А тому щодня ми робимо все заради звільнення кожної нашої людини й віримо, що зовсім скоро ця банка буде повністю заповнена», – заявив Президент.

Володимир Зеленський наголосив, що влада діє заради майбутнього, але не забуває й про наше минуле.

«Пам’ятаємо імена перших жертв з Криму: Решата Аметова, Сергія Кокуріна та Станіслава Карачевського. Викрадених Тимура Шаймарданова та Ервіна Ібрагімова. Журналіста Миколу Семену, який, на щастя, вже в Києві. Правозахисника Сервера Мустафаєва, який, на жаль, все ще в полоні», – зазначив він.