Як відновити загублений паспорт?

Дата: 27.02.2020 12:11

Роз’яснення з цього питання надала фахівець Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У випадку крадіжки паспорта необхідно звернутися до поліції і подати заяву про викрадення. Це потрібно для того, аби у разі, якщо за  вкраденим паспортом були здійснені шахрайські дії (наприклад, укладено кредитний договір або оформлена купівля-продаж), можна було довести той факт, що особа до цього не мала ніякого відношення, і визнати ці угоди через суд недійсними.

Щоб уникнути непередбачуваних труднощів, варто не зволікати із зверненням у відділення міграційної служби у своєму місті чи районі (ЦНАПу).

Як оформити паспорт замість втраченого або викраденого? Зібрати необхідні документи:

• заява про втрату паспорта встановленого зразка;
  • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України);
  • платіжний документ, що підтверджує сплату державного мита;
  • довідка про місце проживання;
  • свідоцтво про народження дітей (за наявності);
  • свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності);
  • звернутися до територіального підрозділу ДМС України за зареєстрованим місцем проживання, або до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ». отримати паспорт у місці, де подавалася заява.

Термін розгляду заяви.

Не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання. Не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його термінового отримання. У випадках проведення під час оформлення процедури встановлення особи строк оформлення паспорта продовжується до 2 місяців.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги.

Оксана Сергієнко -  інтегратор Коростенського МЦ з надання БВПД