Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Віра Рогова зустрілася з керівниками служб у справах дітей Житомирської області

Дата: 04.03.2020 11:33
Кількість переглядів: 543

Про підсумки роботи служб у справах дітей області за 2019 рік та пріоритетні напрямки щодо захисту прав дітей на 2020 рік обговорили в облдержадміністрації під час наради з начальниками служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад.

Нарада відбулася 3 березня під головуванням заступниці голови ОДА Віри Рогової.

«Підбиваючи підсумки роботи служб у справах дітей області за минулий рік, обговорюючи статистичні дані, окреслюючи здобутки та проблемні питання, варто пам’ятати, що в центрі цієї роботи завжди має бути дитина та захист її прав», – зазначила Віра Рогова.

Т.в.о. начальника служби у справах дітей ОДА Наталія Пилипчук поінформувала присутніх про те, що службами у справах дітей Житомирщини забезпечується реалізація права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання. В області 92,86 % таких дітей охоплено родинним вихованням (у порівнянні – станом на 31.12.18 – 92,05 %).

Найпріорітетнішою формою влаштування є  національне усиновлення. Протягом 2019 року в області усиновлено 60 дітей. 

Під опікою, піклуванням громадян перебуває 2204 дитини, що становить 73,51 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В області діє 41 дитячий будинок сімейного типу та 171 прийомна сім’я, в яких виховується 602 дитини, а також функціонують 4 патронатні сім’ї, в яких виховуються 11 дітей. 

Працівниками служб у справах дітей забезпечується своєчасне виявлення дітей та постановка їх на облік. Проводяться рейди обстеження умов проживання дітей в таких сім’ях. За їх результатами вживаються заходи до батьків, які не виконують батьківських обов’язків.

Наталія Пилипчук зазначила, що серед завдань та пріоритетних напрямків роботи служб у справах дітей області на 2020 рік такі: 

  • розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • сприяння усиновленню дітей старшого віку та родинних груп;
  • якісний контроль за станом утримання та виховання дітей, які проживають в сім’ях усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та в сім’ях, де батьки не виконують батьківських обов’язків;
  • виконання регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2022 роки;
  • створення патронатних сімей та влаштування в них дітей;
  • здійснення службами у справах дітей області заходів щодо попередження жорстокого поводження, торгівлі дітьми; забезпечення соціального захисту та надання необхідної допомоги постраждалим дітям;
  • забезпечення розвитку мережі служб у справах дітей в об’єднаних територіальних громадах та інші.

Довідково. Загальна чисельність дитячого населення Житомирської області віком від 0 до 17 років включно становить 238148 осіб, з них 2998 – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та 2890 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

За період з 2013 до 2019 років відсоток влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання зріс із 81,89 % до 92,86 %відповідно.

Кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в державних закладахза період з 2013 до 2019 років зменшилася з 487 до 139 осібвідповідно.

Кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на регіональному обліку для можливого усиновлення за період з 2014 до 2019 років зменшилася з 1030 до 711 осіб відповідно.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь