Як ОТГ взяти участь у пілотному проекті Уряду з розвитку соціальних послуг і отримати до 2 млн. грн.

Дата: 04.03.2020 15:11

3 березня 2020 року Кабінет Міністрів прийняв постанову, що затверджує Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотного проекту «Розвиток соціальних послуг».

Цей проект є важливою ініціативою як для впровадження Закону України «Про соціальні послуги», так і у контексті реформи системи інституційного догляду та виховання дітей, адже саме надання необхідних соціальних послуг дітям та сім’ям з дітьми є запорукою виховання дитини у сімейному колі та альтернативою їх влаштування до інтернатних закладів. Також проект сприятиме деінституціалізації осіб з інвалідністю.

У рамках проекту у 2020 році держава підтримає розвиток таких соціальних послуг:

• денного догляду для дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю;
  • супроводу під час інклюзивного навчання;
  • соціального супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці;
  • тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю;
  • підтриманого проживання.

Обсяг фінансування проекту із Державного бюджету у 2020 році – 100 мільйонів гривень, тож, як мінімум, 50 ОТГ зможуть отримати до 2 мільйони гривень на фінансування базових соціальних послуг.

Що необхідно ОТГ для участі у проекті?

1. На території ОТГ повинні працювати фахівці із соціальної роботи (не менше одного такого фахівця на 4 тис. мешканців);

2. У бюджеті ОТГ слід передбачити кошти на фінансування соціальних послуг.
ОТГ зможе отримати кошти у п’ятикратному розмірі від видатків на соціальні послуги, затверджених у місцевому бюджеті, але не більше 2 млн грн (наприклад, якщо у бюджеті ОТГ на 2020 рік закладено 100 тис. грн на надання соціальних послуг, держава зможе виділити такій ОТГ ще до 500 тис. грн);

3. ОТГ мають визначити показники ефективності надання соціальних послуг, що надаватимуться за кошти державного бюджету.

Якщо цих трьох критеріїв дотримано, ОТГ необхідно:

4. Сформувати пакет документів за встановленою формою та направити його Мінсоцполітики.

У Мінсоцполітики створять робочу групу, що опрацьовуватиме пакети документів та комунікуватиме з ОТГ щодо їх участі у проекті.

У разі прийняття рішення про участь ОТГ у проекті, перші кошти для фінансування соціальних послуг надійдуть на рахунок ОТГ у Держказначействі до 5 числа наступного після прийняття такого рішення місяця.