Знакові жінки в долі Шевченка
З нагоди 206 річниці від дня народження величного митця Тараса Григоровича Шевченка в Коростенській районній бібліотеці, в рамках засідання клубу «Діалог», було проведено годину спілкування «Кохання в житті Тараса Шевченка».
Історія зберегла імена жінок, які полонили серце Шевченка - їх було дев’ять – знакових жіночих постатей у бентежному і сповненому драматизму житті поета. Першим дитячим коханням його стала Оксана Коваленко - сусідська дівчинка, а наступним захопленням Тараса була п’ятнадцятирічна дівчина-натурниця німкеня Амалія Клоберг. «Чорнобриве диво»- Ганну Закревську поет вважав своїм єдиним великим коханням, а далі - Варвара Репніна, Феодосія Кошиця, Агата Ускова, Катерина Піунова, Марія Максимович та останнім коханням Шевчека стала Ликерія Полусмак.
В невимушеній атмосфері, за чашечкою ароматного чаю, учасники клубу зачитували вірші поета присвячені жінкам, які залишили слід в його житті. Особливі враження присутні отримали від перегляду фільму про жінку, що утвердила в поетові віру в сущність святих на землі – княжну Варвару Репніну. Саме вона, до кінця його життя була порадницею і жінкою-берегинею, яка виглядала і чекала його любові, а він вважав її лише своєю духовною сестрою.
Приємно було також слухати душевні, прекрасні вірші однієї з учасниць нашого клубу Марії Іванівни Берляк – про Шевченка, про Україну, про матір, про жінку, про кохання…
Любовні поезії великого генія українського народу сумні, а подекуди й трагічні, як і його доля. Та навіки залишився з нами той, «Хто зробив своє велике діло, хто не зазнав щастя живим і кого ждало інше щастя вже по смерті, тяжко зароблене щастя, безсмертне слово во віки і віки …».