Комісія ТЕБ та НС обговорила ситуацію щодо коронавірусу та прийняла відповідні рішення

Дата: 12.03.2020 12:33

Сьогодні в Коростенській районній державній адміністрації під головуванням голови Коростенської районної державної адміністрації Юрія Тарасюка, за участі голови Коростенської районної ради Василя Клименка відбулось засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).

Головним питанням порядку денного розглядалось вжиття заходів щодо попередження, запобігання занесення та поширення на територію Коростенського району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.

Доповідачами на засіданні були: завідувач сектору освіти райдержадміністрації Василь Митюк, начальник Коростенського  районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Наталія Васьківська, в.о. директора КНП «Коростенська центральна районна лікарня Коростенської районної ради» Лілія Яковенко.

В ході обговорення з урахуванням пропозицій та зауважень прийнято рішення комісії:

1. Завідувачу сектору освіти райдержадміністрації Василю Митюку та завідувачу сектору культури, молоді та спорту Ларисі Бондар:

• Проводити відповідну профілактично-роз’яснювальну роботи серед батьків та учнів щодо правил поведінки та дій у разі виникнення ознак гострих респіраторних захворювань.
  • Забезпечити заборону проведення масових заходів.

2. Директору КНП «Коростенська центральна районна лікарня Коростенської районної ради» Аллі Желєзняковій та головному лікарю КНП «Коростенський центр ПМСД» Наталці Бугайовій:

• Забезпечити належну готовність медичних закладів та інфекційних відділень;
  • Надавати допомогу населенню у разі ускладнення епідеміологічної обстановки;
  • Створити необхідний запас ЗІЗ, медикаментів та дезинфікуючих засобів у медичних закладах.
  • Відпрацювати алгоритм дій медичного персоналу у разі виявлення у пацієнта підозри захворювання на коронавірус;
  • Визначити мобільні екіпажі, які відповідатимуть за доставку біоматеріалу до лабораторії для дослідження;
  • Перенести проведення профілактичних оглядів населення, у тому числі дітей.

3. Коростенський МРВ ДУ «ЖОЛЦ МОЗУ» Світлана Тимошенко (за згодою), Коростенському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Наталії Васьківській (за згодою):

• Забезпечити виконання усіх необхідні протиепідеміологічних заходів.
  • Підтримувати постійний взаємозв’язок з керівниками ЛПЗ Коростенського району, Коростенською РДА та підприємствами району з метою недопущення та своєчасного виявлення захворювань наCOVID-19 та проведення протиепідемічних заходів;
  • У ЛПЗ району створити необхідний запас ЗІЗ для медперсоналу, деззасобів;
  • Через засоби масової інформації посилити санітарно освітню роботу серед населення району з метою профілактики захворювань, спричинених COVID-19.

Нагадаємо, що з 12 березня запроваджується тритижневий карантин у всіх закладах освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив 11 березня 2020 року. В свою чергу голова Коростенської районної державної адміністрації Юрій Тарасюк підписав сьогодні розпорядження №64 "Про заходи щодо запобігання занесення і поширення випадків COVID-19". Відповідно до розпорядження призупиняється на три тижні освітній процес у всіх закладах освіти на території району.

Тетяна БІЛЯЧЕНКО,

начальник відділу