Верховна Рада схвалила законопроєкт про запобігання коронавірусу в Україні. Відповідне рішення підтримали 344 народних депутати України

Дата: 17.03.2020 11:09

Законопроєкт схвалили з урахуванням правок Мінцифри:

enlightenedНа період карантину роботодавець може доручити працівникові виконувати роботу вдома, або надати за його згодою відпустку.

enlightenedВласники або уповноважені органи можуть змінювати режим роботи підприємств, установ, організацій, закладів щодо прийому та обслуговування людей.

enlightenedПеребіг строків звернення за отриманням адміністративних послуг та строків їх надання зупиняється на час карантину.

Законопроєкт також передбачає:

enlightenedВідпустка без збереження заробітної плати під час карантину не включається у загальний строк відпустки, який закон визначає не більше 15 календарними днями на рік.

enlightenedІноземці та особи без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або продожити строк перебування в Україні внаслідок карантину, не нестимуть адміністративну відповідальність.

enlightenedДекларації держслужбовців за минулий рік подаватимуться до 1 червня (замість 1 квітня).

enlightenedЗабороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

enlightenedЯкщо внутрішньо переміщена особа була відсутня за місцем проживання на період карантину, забороняється скасовувати дію її довідки про взяття на облік.

Міністерство цифрової трансформації України