На Коростенщині горить сухостій

Дата: 18.03.2020 11:27

За повідомленням Управління ДСНС України у Житомирській області упродовж минулої доби на Житомирщині вогнеборцями ліквідовано 39 загорянь сухостою на загальній площі 72 га. В с. Ушиця Коростенського району полум'я з палаючого сухотрав'я взагалі перекинулось на житловий будинок, який ледь не згорів вщент. Вогнеборці його погасили.

Закликаємо жителів Коростенського району не спалювати суху рослинність. Шкода від спалювання листя і сухої трави різностороння і має негативні наслідки і для здоров'я людини, і для природи. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги.

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Наприклад, в тліючому без доступу кисню листі й траві виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.