Про роботу сектору освіти Коростенської районної державної адміністрації та закладів освіти Коростенського району в умовах карантину
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19» у секторі освіти Коростенської районної державної адміністрації та закладах освіти Коростенського району забезпечено організацію роботи в режимі реального часу через Інтернет.
У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) працівники сектору освіти та всі учасники освітнього процесу дотримуються протиепідеміологічних вимог і рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину.
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2020 року № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СОVID-19» керівниками закладів загальної середньої освіти видано накази про організацію роботи очолюваних ними закладів під час карантину. Наказами встановлено режим роботи педагогічних і непедагогічних працівників, затверджено заходи щодо виконання працівниками методичної, організаційно-педагогічної роботи, розроблено індивідуальні плани професійного розвитку, визначено заходи щодо збереження систем життєзабезпечення. визначено особливості провадження освітнього процесу.
В умовах карантину вчителі працюють з учнями, що перебувають удома, шляхом використання технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей закладів освіти. Для здійснення обміну навчальними матеріалами застосовуються різноманітні пристрої та інструменти, зокрема мобільний телефон, за допомогою якого організовано спільноти в соціальних мережах, мобільних додатках.
Матеріали для учнів надсилаються електронною поштою, розміщуються на вебсайтах закладів освіти.
Організація дистанційного навчання проводиться за допомогою освітніх платформ Learningapps.org, Ерудит.нет, «Освіторія», Prometheus, EdEra, YouTube-каналів, сайтів «Дистанційне навчання» та ін.
Всього в закладах загальної середньої освіти району навчаються 1298 учнів. З них 382 навчаються дистанційно, 83 отримують індивідуальні консультації, 626 – консультації в телефонному режимі, 139 - консультації в соціальній мережі «Вайбер», 68 – онлайн - консультації.
Працівники закладів дошкільної освіти проводять онлайн-консультації для батьків вихованців.
В умовах проведення карантинних заходів та надзвичайної ситуації в Житомирській області методичним кабінетом сектору освіти проводиться безперервна робота щодо надання методичних рекомендацій педагогічним працівникам закладів освіти району щодо відпрацювання програмового матеріалу навчальних планів і програм під час карантину. Проводяться індивідуальні консультації для педагогічних працівників, які потребують допомоги під час організації навчання в дистанційній формі (скап, вайбер, телефон тощо).
Організовано проходження педагогічними працівниками району курсів з підвищення кваліфікації в дистанційному режимі, працівниками райметодкабінету надається організаційно-методична та технічна допомога для своєчасної реєстрації на сайті комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради.
Так станом на 31.03.2020 року забезпечено проходження підвищення курсів кваліфікації у дистанційному режимі 10 педагогічними працівниками закладів освіти району та передбачено до 24 квітня проходження підвищення курсів кваліфікації у дистанційному режимі ще 20 педагогічних працівників.
Також працівниками районного методичного кабінету проводиться роз’яснювальна робота щодо проведення атестації педагогічних працівників у 2020 році в умовах карантину.
В 2020 році в 16 закладах загальної середньої освіти району підлягає проходженню атестації 55 педагогічних працівників.
З метою підготовки до 2020-2021 навчального року педагогічними працівниками закладів освіти здійснюється опрацювання електронних версій макетів підручників для учнів 7 класу.
Централізованою бухгалтерією сектору освіти забезпечено виплату заробітної плати всім категоріям працівників закладів освіти та вживаються заходи щодо своєчасної та у повному обсязі оплати за спожиті енергоносії та отримані послуги.
Хочу зауважити, що відповідно до частин третьої та четвертої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що закінчується не пізніше 1 липня.
Подальша робота сектору освіти та закладів і установ освіти визначена листом Міністерства освіти і науки від 31,03.2020 року №1/9-182 «Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти» в якому зазначено:
«У теперішніх складних умовах важливо забезпечити права учнів на продовження здобуття освіти, зокрема в установленому порядку перевести їх до наступного класу, видати свідоцтва досягнень (табелі) та документи про освіту випускникам».
Василь Митюк,
завідувач сектору освіти