Про роботу сектору освіти Коростенської районної державної адміністрації та закладів освіти Коростенського району в умовах карантину

Дата: 02.04.2020 11:20

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України  коронавірусу СОVID-19»  у секторі освіти Коростенської районної державної адміністрації та закладах освіти Коростенського району забезпечено організацію роботи в режимі реального часу через Інтернет.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) працівники сектору освіти та всі учасники освітнього процесу дотримуються протиепідеміологічних вимог і рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2020 року № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СОVID-19» керівниками закладів загальної середньої освіти видано накази про організацію роботи очолюваних ними закладів під час карантину. Наказами встановлено режим роботи педагогічних і непедагогічних працівників, затверджено заходи щодо виконання працівниками методичної, організаційно-педагогічної роботи, розроблено індивідуальні плани професійного розвитку, визначено заходи щодо збереження систем життєзабезпечення. визначено особливості провадження освітнього процесу.

В умовах карантину вчителі працюють з учнями, що перебувають удома, шляхом використання технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей закладів освіти. Для здійснення обміну навчальними матеріалами застосовуються різноманітні пристрої та інструменти, зокрема мобільний телефон, за допомогою якого організовано спільноти в соціальних мережах, мобільних додатках.

Матеріали для учнів надсилаються електронною поштою, розміщуються на вебсайтах закладів освіти.

Організація дистанційного навчання проводиться за допомогою освітніх платформ Learningapps.org, Ерудит.нет, «Освіторія», Prometheus, EdEra, YouTube-каналів, сайтів «Дистанційне навчання» та ін.

Всього в закладах загальної середньої освіти району навчаються 1298 учнів. З них 382  навчаються дистанційно, 83  отримують індивідуальні консультації, 626 – консультації в телефонному режимі, 139 -  консультації в соціальній мережі «Вайбер», 68 – онлайн - консультації.

Працівники закладів дошкільної освіти проводять онлайн-консультації для батьків вихованців.

В умовах проведення карантинних заходів та надзвичайної ситуації в Житомирській області методичним кабінетом сектору освіти проводиться безперервна робота щодо надання методичних рекомендацій педагогічним працівникам закладів освіти району щодо відпрацювання програмового матеріалу навчальних планів і програм під час карантину. Проводяться індивідуальні консультації для педагогічних працівників, які потребують допомоги під час організації навчання в дистанційній формі (скап, вайбер, телефон тощо).

Організовано проходження  педагогічними працівниками району курсів з підвищення кваліфікації в дистанційному режимі, працівниками райметодкабінету  надається організаційно-методична та технічна допомога для своєчасної реєстрації на сайті комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради.

Так станом на 31.03.2020 року забезпечено проходження підвищення курсів кваліфікації у дистанційному режимі  10  педагогічними працівниками закладів освіти району та передбачено до 24 квітня проходження підвищення курсів кваліфікації у дистанційному режимі ще  20  педагогічних працівників.

Також працівниками районного методичного кабінету проводиться роз’яснювальна робота щодо проведення атестації педагогічних працівників у 2020 році в умовах карантину.

В 2020 році в 16 закладах загальної середньої освіти району підлягає проходженню атестації  55 педагогічних працівників.

З метою підготовки до 2020-2021 навчального року педагогічними працівниками закладів освіти  здійснюється опрацювання електронних версій макетів підручників для учнів 7 класу.

Централізованою бухгалтерією сектору освіти забезпечено виплату заробітної плати  всім категоріям працівників закладів освіти та вживаються заходи щодо своєчасної та у повному обсязі оплати за спожиті енергоносії та отримані послуги.

Хочу зауважити, що відповідно до частин третьої та четвертої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що закінчується не пізніше 1 липня.

Подальша робота сектору освіти та закладів і установ освіти визначена листом  Міністерства освіти і науки  від 31,03.2020 року №1/9-182 «Щодо організованого  завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти» в якому зазначено:

«У теперішніх складних умовах важливо забезпечити права учнів на продовження здобуття освіти, зокрема в установленому порядку перевести їх до наступного класу, видати свідоцтва досягнень (табелі) та документи про освіту випускникам».

Василь Митюк,

завідувач сектору освіти