Рекомендації щодо протиепідемічних заходів та обмежень у релігійних громадах під час проведення богослужінь та інших релігійних обрядів

Дата: 02.04.2020 12:35

У світі шириться пандемія коронавірусу. У зв’язку з цим у різних країнах світу запроваджуються безпрецедентні заходи боротьби з нею. Не винятком є й Україна, де з 12 березня введений карантин.

Уже 13 березня відбулося позачергове засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій за участю керівництва Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) та представників Міністерства культури, молоді та спорту України. На цьому засіданні МОЗ рекомендувало релігійним організації вжити наступні заходи під час організації богослужінь і поточної релігійної діяльності:

•  На період карантину максимально обмежити служіння, які передбачають присутність людей, та по-можливості проводити їх в онлайн-режимі;
  • Рекомендувати віруючим не прикладатися до ікон на період карантину;
  • Рекомендувати віруючим і священникам дотримуватися дистанції мінімум 1,5-2 метри;
  • Розмістити у храмах антисептичні засоби;
  • Рекомендувати віруючим на період карантину не вітатися за руки, не цілувати та не обіймати один одного;
  • Закликати віруючих на час карантину особливо пильно стежити за власним здоров’ям та за появи перших симптомів респіраторних захворювань одразу звертатися до лікаря.