12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри

Дата: 12.05.2020 08:00

Медсестри — не просто молодший медперсонал. Вони, як і лікарі, кожні п’ять років складають іспит на профпридатність. Крім широких медичних знань, медсестри мають безліч прекрасних якостей, найважливіше з яких — доброта. Їх тішить стукіт серця, очі, що відкрилися, і самостійне дихання чужих людей.

Саме медсестри піклуються про пацієнта вдень і вночі, переживають з ним усі труднощі та допомагають одужати. А з якою легкістю сестри розбираються в морі пігулок і як спритно управляються з голками, вимірюють тиск, беруть аналізи і видають довідки! Без них нічого не працює ні на посту, ні в реанімації, ні в приймальному відділенні, ні в кареті швидкої.

В Україні сьогодні працює понад 303 тисяч медсестер. 17 з них — власниці почесної нагороди Міжнародного Червоного Хреста. Нехай їхні уколи будуть безболісними, перев’язки легкі, а пацієнти терплячі не тільки в Міжнародний день медичної сестри, а й кожну зміну.