НАДС інформує: Щодо проєкту концепсії реформування системи оплати праці держслужбовців

Дата: 13.05.2020 08:44

Одним із найболючіших питань та пріоритетним напрямом реформи державного управління є реформування системи оплати праці державних службовців. На сьогодні дана система є непрозорою і розбалансованою.

Так, заробітна плата державного службовця складається з посадового окладу, надбавок до нього та премій, які іноді необґрунтовані та занадто зависокі.

Але заробітна плата державного службовця має залежати від його кваліфікації та досвіду,

• важливості і складності роботи на посаді,
  • міри покладеної відповідальності,
  • результативності, ефективності та якості виконання обов’язків.

Тому постало завдання запровадити таку систему оплати праці державних службовців, яка відповідала б наступним принципам:

• прозорість;
  • передбачуваність;
  • справедливість;
  • рівність;
  • результативність;
  • конкурентоспроможність.

Представниками НАДС, СКМУ, зацікавлених міністерств та залученими експертами розроблено проєкт Концепції реформування системи оплати праці державних службовців, якою запропоновано зміну системи та підходів до регулювання оплати праці у сфері державної служби.

Передбачається, що нова модель оплати праці державних службовців надасть можливість:

• посилити фінансову частину заробітної плати і відповідно зменшить змінну компоненту;
  • створити каталог типових посад та впровадити систему грейдів;
  • встановлювати посадові оклади на посадах державної служби на основі їх цінності, що позбавить необхідності додаткового поділу державних органів на рівні
  • встановлювати додаткові коригуючі коефіцієнти для державних органів або за функціональним напрямом діяльності на посаді;
  • забезпечити проведення справедливого і прозорого розподілу (перерозподілу) фондів оплати праці в державних органах.

Строками реалізації Концепції є 2020-2022 роки, впродовж яких передбачається низка швидких і послідовних кроків у даному часовому проміжку, що визначатимуться планом заходів до неї.

З проєктом Концепції та планом заходів щодо її реалізації можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/NACS_salary.