Diia City – цифрова бізнес-країна

Дата: 13.05.2020 11:23

Мінцифри створює революційні проєкти, які сприятимуть розвитку в Україні високотехнологічних та креативних індустрій. Один серед них – спеціальна віртуальна економічна зона, яка дозволить спростити умови провадження бізнесу та залучити в Україну іноземні інвестиції.

Diia City – цифрова бізнес-країна, в якій не існуватиме меж для інвестицій, створення робочих місць чи розробки новітніх технологій. Українці та підприємці з усього світу матимуть можливість швидко реалізовувати свої найамбітніші інноваційні та бізнес-ідеї без втручання держави.

Основні принципи проєкту:

• побудова цифрового суспільства (всі G2R та G2В послуги онлайн, АРІ-government, цифрова ідентифікація суб’єктів та відносин, тільки cashless-розрахунки)
  • прозорість (публічний онлайн-доступ до всіх процесів, крім тих, що не порушують приватності, онлайн-моніторинг для фіскальних та контрольних органів, громадських та інших інституцій)
  • самоврядування (створення середовища для прийняття рішень замість правил, відповідальність і безпосередня участь резидентів у організації проєкту)
  • інноваційність (фокус на інноваційних секторах економіки майбутнього світу)

Хто може стати резидентом DC?
Diia City буде цікава українським та міжнародним IT-компаніям, високотехнологічному бізнесу, інвестиційним фондам, стартапам та освітнім організаціям. Щоб уникнути зловживань, розглядаємо варіанти критеріїв, за якими компанії зможуть отримати резидентство:

• певні КВЕДи
  • кількість фахівців у штаті
  • середня заробітна плата в компанії
  • доля експорту в розрізі прибутків потенційної компанії-резидента

Що отримають резиденти?

• податкові пільги
  • спеціальне адміністративне обслуговування
  • імпорт обладнання для R&D-центрів без податків і зборів
  • спеціальні умови для валютного регулювання, щоб резиденти змогли вести розрахунки з контрагентами та партнерами за межами України
  • правовий захист, який базуватиметься на засадах англійського права
  • унікальні цифрові послуги

За нашими підрахунками, Diia City допоможе відкрити в Україні понад 80 тисяч нових робочих місць за перший рік роботи, а ринок креативних індустрій до 2025 року зросте до 11,8 млрд доларів (у 2019 році він становив 6,2 млрд доларів).

Зараз обговорюємо концепцію проєкту з IT-спільнотою та готуємо профільний законопроєкт. Якщо Diia City покаже позитивні результати, така модель економіки може лягти в основу економічної трансформації всієї країни.

Повну презентацію проєкту Diia City можна переглянути тут