Щодо виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку

Дата: 19.05.2020 11:25

Управління праці та соціального захисту населення Коростенської райдержадміністрації звертає увагу, що відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року №329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і належить до першої та другої групи платників єдиного податку мають право на отримання допомоги на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року.

Допомога призначається і виплачується фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця.

Допомога на дітей призначається з місяця звернення і виплачується через установи уповноважених банків відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою КМУ від 30.08.1999 року №1596.

Для призначення допомоги на дітей заявник подає органу соціального захисту населення заяву за встановленою формою у паперовій або електронній формі із зазначенням рахунка в установі банку та наступні документи:

• копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
  • довідка з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
  • копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  • копію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною)

У випадку подання заяви в електронному вигляді подаються фотокопії всіх вищезазначених документів. При цьому на заяву та документи, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника, його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, що посвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису.

У разі утворення об’єднаної територіальної громади заява з необхідними документами для призначення допомоги на дітей приймається уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами громади та передається відповідним органам соціального захисту населення.

У сільській місцевості прийняття заяв з необхідними документами для призначення допомоги на дітей і передачу їх відповідним органам соціального захисту населення здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами.

Лілія СИТНІК,

начальник управління праці та соціального захисту населення

Коростенської районної державної адміністрації