Рятувальники закликають не провокувати пожежі у природних екосистемах
Управління ДСНС України у Житомирській області наголошує, що цього року в області спостерігається критична ситуація з пожежами, адже зима була без снігу, земля зневоднена. Наразі встановилася вітряна погода, що сприяє швидкому поширенню вогню у разі виникнення пожежі. Пожежонебезпечний період в останні два роки починається вже з січня-лютого. Якщо кожен житель області не буде свідомо ставитися до питання збереження довкілля, то дощовий травень не сприятиме покращенню ситуації з пожежами в екосистемах регіону.
Як повідомив керівник рятувальної служби області Ігор Нікітчук, станом на 16 травня на Житомирщині зареєстровано 2 463 пожежі, що на 228 більше, ніж торік у цей час. Численні загоряння сталися саме в екосистемах – ліквідовано 1625 пожеж, внаслідок яких вогнем пройдена площа у 45 386 га. Із них 1152 пожежі – це суха трава. На жаль, під час гасіння займань сухої трави цього року загинуло 3 людини.
В Управління ДСНС України у Житомирській області зазначають, що через сильні пориви вітру вогонь перекидався часто з трави на приватний житловий сектор, знищуючи господарські будівлі та оселі, дачні будинки. Крім пожеж у побуті, гасили рятувальники цієї весни і займання трави на цвинтарях, вздовж доріг, на сміттєзвалищах, а увесь квітень – пожежі у лісах. Працювали цілодобово, в надзвичайно складних умовах, не повертаючись інколи упродовж чергування до місць дислокації. Та й досі бійці ДСНС працюють на гасінні тліючих торфовищ в Олевському районі.
Основними причинами пожеж в екосистемах були і залишаються:
- спалювання сміття та залишків рослинності на приватних обійстях та відкритих територіях;
- навмисний випал трави, сухостою, очерету;
- необережне поводження громадян з вогнем.
Навіть під час обмежувальних карантинних заходів рятувальники спільно з патрульними та лісівниками проводять роз’яснювальну роботу з відвідувачами лісових та лісопаркових масивів. І закликають громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!