У Мінекономіки розглянули пропозиції від громадськості до законопроекту «Про захист рослин»

Дата: 28.05.2020 13:36

«Цей законопроект розроблявся у тісній співпраці з міжнародними експертами. Він пропонує докорінним чином змінити існуюче на сьогодні регулювання в сфері обігу і застосування пестицидів. Також він спрямований на вирішення ряду проблемних питань у відносинах між аграріями і пасічниками, які, на жаль, тривалий час не вирішувались. Зараз для нас важливо почути думку громадськості, заручитися їх підтримкою, а також спільно дійти компромісу щодо усіх важливих аспектів цього документу. Розробляючи цей проект, ми спирались на модель регулювання, яка існує у країнах-членах ЄС. В той же час, ми розглянемо і обговоримо всі пропозиції і зауваження, які подано громадськістю, та спробуємо максимально врахувати їх при доопрацюванні законопроекту», - підкреслив заступник Міністра Сергій Глущенко.

Учасники розглянули основні блоки законопроекту – вимоги до застосування пестицидів, права та обов’язки операторів ринку, питання навчання і допуску до застосування пестицидів, державний контроль, вимоги до захисту рослин, а також практику застосування цих положень. Зокрема, акцентували на вдосконаленні термінології, посиленні відповідальності за порушення вимог у сфері застосування ЗЗР, зниженні негативного впливу ЗЗР на людей, тварин і навколишнє середовище, вдосконаленні процедур оповіщення про застосування пестицидів тощо.