Інформація щодо дії Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства

Дата: 02.06.2020 09:35

Інформуємо суб’єктів господарювання щодо дії Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 р. №587 ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2020 р. №279).

Бюджетні кошти надаються суб’єктам господарювання на безповоротній основі шляхом часткового відшкодування вартості (без урахування податку на додану вартість) побудованих і реконструйованих та прийнятих у період з 1 січня по 30 вересня 2020 року в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів із зберігання та переробки плодово-ягідної продукції, винограду та хмелю, а також придбаних суб’єктами господарювання у цей самий період основних засобів і товарів, виконаних робіт та отриманих послуг, а саме:

1. придбаний садивний матеріал плодово-ягідних культур, винограду та хмелю (після закладання насаджень) (далі – садивний матеріал) у розмірі 80 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість);
  2. проведені роботи із спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів, необхідних для проведення таких робіт (далі – проведені роботи), у розмірі до 30 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість) (після повного завершення монтажних робіт);
  3. нове будівництво та реконструкцію холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, цех первинної переробки технічних сортів винограду, плодів та ягід власного виробництва, об’єктів із заморожування плодів та ягід виробниками, які вирощують плоди та ягоди (далі – об’єкти), у розмірі до 30 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість);
  4. придбані лінії товарної обробки плодів та ягід виробникам, які вирощують плоди та ягоди, автоматизовані лінії з висушування плодів, ягід та хмелю власного виробництва, лінії з переробки власно вирощених плодів, ягід та технічних сортів винограду на соки, пюре, виноматеріали (далі – лінії) у розмірі до 30 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість) після завершення пусконалагоджувальних робіт;
  5. придбані техніку та обладнання (зокрема іноземного виробництва, які не виробляються в Україні) для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві і хмелярстві згідно з визначеним Мінекономіки переліком (далі – техніка та обладнання) у розмірі до 30 відсотків вартості ( без урахування податку на додану вартість).

Для надання фінансової підтримки розвитку галузей садівництва, виноградарства та хмелярства Мінекономіки утворює комісію, яка є постійно діючим органом, затверджує її склад, положення про неї, визначені цим Порядком форми звітності та нормативи.

Нормативи, у межах яких проводиться компенсація у виноградарстві, садівництві і хмелярстві, форм звітності та переліку обладнання, механізмів і техніки, будуть надіслані після затвердження.

Інформація управління регіональної діяльності