Миколай Іванович Брицун-Ходак

Дата: 07.07.2020 12:00

Народився Микола Іванович 2 серпня 1938 року в селі Липлянщина Народицького району. Мати його з роду Салогубів, як розповідав сам: «…мисливців на диких кабанів, салоїдів, знавців лісу, невтомних в роботі, голосистих в розмові…».

Микола Іванович автор 5-х книг з історико-етнографічної тематики, учасник багатьох етнографічних експедицій, краєзнавчих конференцій, консультант у створенні історико-етнографічних програм для місцевих та загальноукраїнських засобів масової інформації.

Його дослідження знайомі багатьом науковцям України. Це підсумок більш  ніж 30-и річної пошукової роботи, об’єктом якої були носії істинно народної культури, найстаріші літні люди в пам’яті яких закарбовано тисячолітню історію прадавнього народу. Тривалий час проживав в місті Коростені,  працював вчителем історії в школі № 5, де створив свій краєзнавчий куточок. На даний проживає м. Києві біля  дітей.

Книги:

• «Літописна Земля Древлян» : Історія. Культура. Археологія. Етнографія. - Коростень: Друк, 2002.
  • «Тисячолітні веди Землі древлян: Археологія. Історія. Етнографія. - Коростень: Друк, 2006. – 460 с.
  • «Велика Древія: Земля Древлянського Князівства» . - Коростень: Друк, 2008. - 428 с.
  • «Земля славетних предків». - Овруч - Коростень: Друк, 2010. – 240 с.