Безпечні розрахунки

Дата: 14.07.2020 11:48

При здійснені операцій із картками необхідно дотримуватись декількох простих правил.

1. Змінюйте PIN-код до картки

• регулярно: 1 раз що три  місяці,
  • ситуативно: якщо виникла підозра, що ще хтось його може знати.

2. Під час введення PIN-коду обов’язково прикривайте клавіатуру рукою, щоб його неможливо було зчитати за допомогою встановленої шахраями мікро-відеокамери.

Створіть складний пароль до електронної пошти, соціальних мереж та інтернет-банкінгу.

3. Створюйте унікальний пароль для кожного інтернет-банкінгу, електронної пошти, соціальних мереж тощо.

Під час створення паролю не використовуйте:

• Загальновідомі комбінації паролей (наприклад, Qwerty12, Password123456, Admin1234 та подібні).
  • Послідовне/зворотне написання символів або цифр,
  • Особисту персональну інформацію (дата народження, адреса, номер телефону тощо).

4. Не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку.

• 16-значний номер карти – єдине, що ви можете повідомити телефоном.
  • Тримайте в секреті три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів.
  • Підключіть SMS-інформування стосовно операцій з платіжною карткою.
  • Встановіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою.
  • Використовуйте віртуальну картку для розрахунків в Інтернет. Перераховуйте необхідну суму з основної картки на віртуальну перед здійсненням покупки.

Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті – негайно телефонуйте до банку за номером, вказаним на звороті картки.

Більше інформації читай на #ШахрайГудбай за посиланням https://bank.gov.ua/promo/stopfraud/

Потрапив в руки шахрая? Телефонуй в Кіберполіцію – 0 800 505 170 або звернись онлайн за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/

Маєш сумніви щодо ситуації? Телефонуй на гарячу лінію Національного банку України - 0 800 505 240.