Що таке інклюзивне навчання?

Дата: 15.07.2020 10:56

Роз’яснення надає Міністерство освіти і науки України. Діти з особливими освітніми потребами мають право здобувати освіту в усіх закладах освіти. Інклюзивне навчання вважають альтернативою інтернатній системі, за якої діти з особливими освітніми потребами навчаються в спеціальних закладах освіти та змушені проживати в інтернатних відділеннях при них через їхню територіальну розгалуженість.

Станом на 1 січня 2020 року в інклюзивних класах в Україні навчається 19345 учнів із особливими освітніми потребами. Ця кількість у 7 разів перевищує дані п’ятирічної давнини. На початок 2020 року в Україні створено 13 тис. 782 інклюзивні класи. Так, у 2019/2020 навчальному році 35% закладів загальної середньої освіти організували інклюзивне навчання.

В інфографіці від МОН викладені роз’яснення, що таке інклюзивне навчання та які переваги воно надає дітям з особливими освітніми потребами.

Докладніше: https://mon.gov.ua/ua/tag/inklyuzivne-navchannya

Як відкрити інклюзивний клас читайте ТУТ.