Фінансова підтримка сільгоспвиробників

Дата: 20.07.2020 15:46

Інформуємо суб’єктів господарювання, зокрема фермерські господарства щодо дії Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2028 №106 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 №447).

Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Фінансова підтримка сільгоспвиробників», які спрямовуються на фінансову підтримку розвитку фермерських господарств.

Фінансова підтримка надається:

1) фермерському господарству ,яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн гривень, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення; зареєстрованому в 2020 році фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки):

- бюджетної дотації за утримання корів (5000 грн, але не більше ніж 250000 грн фермерському господарству, у власності яких перебуває від 5 корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну, за станом на 01 липня цього року корову);

- часткової компенсації витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами ( виплата 90% вартості, але не більше ніж 10000 грн сільськогосподарській дорадчій службі);

- бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 га) – новоствореним фермерським господарствам ( 3000 грн на 1 га, але не більше 60000 грн на одне фермерське господарство).

2) сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу, до складу якого входять одне і більше фермерських господарств, які відповідають вимогам, зазначеним у підпункті 1 цього пункту, а інші – фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення або тварин, ідентифіковані та зареєстровані відповідно до законодавства:

- шляхом відшкодування 70% вартості вітчизняних техніки та обладнання, придбаних як за власні кошти, так і за кредитні (до 3,0 млн гривень на один кооператив).

Термін подачі документів для отримання:

• бюджетної дотації за утримання корів – до 01 жовтня комісії Мінекономіки
  • часткової компенсації втрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами – до 01 листопада уповноваженим банкам;
  • бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 га) – новоствореним фермерським господарствам – щомісяця до Українського державного фонду підтримки фермерських господарств;
  • фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів – до 01 жовтня уповноваженим банкам;

Для отримання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств ,вони мають подати документи згідно з Порядком використання коштів, затвердженим вищезазначеною постановою.

Інформація управління регіональної діяльності