Правила обчислення доходів окремих категорій осіб, що звернулися за призначенням житлової субсидії

Дата: 24.07.2020 14:13

22 липня 2020 року Кабінетом міністрів України  прийнята Постанова № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги». Даним урядовим рішенням затверджено новий Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги.

Категорія осіб (або ситуація, що має стосунок до особи)

Дохід, що включається до розрахунку

1. Члени домогосподарства, члени сім’ї особи із складу домогосподарства, що досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи

Заробітна плата після сплати податку на доходи фізичних осіб; пенсія; стипендія; соціальні виплати; допомога по безробіттю, інші страхові виплати; грошові перекази, отримані із-за кордону (нова норма); інші доходи

2. Особи, що перебували протягом періоду, за який враховуються доходи, на строковій військовій службі

0,25 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

3. Особи протягом цього періоду навчалися за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти або зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні та не отримували допомоги по безробіттю

0,5 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

4. Особи, які отримували допомогу по безробіттю в розмірі менше 05 розміру мінімальної заробітної плати (змінена норма)

5. Особи, що отримували допомогу по безробіттю в розмірі більше 0,5 розміру мінімальної заробітної плати (змінена норма)

Фактично отримані доходи

6. Особи  які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, які в цьому періоді не мали доходів або  середньомісячний сукупний дохід яких був меншим за розмір мінімальної заробітної плати станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та/або які чи за яких не сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи (крім військовослужбовців, а також осіб, щодо яких наявна заборгованість роботодавця із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, або осіб, які відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування)