8 порад тим, хто планує працювати за кордоном

Дата: 27.07.2020 15:38

30 липня 2020 року відзначаєтьтся Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Кількість громадян України, які потрапляють у ситуації торгівлі людьми, з кожним роком стрімко зростає. Ця тенденція говорить про низький рівень обізнаності громадян стосовно роботи за кордоном. Але, як кажуть, хто володіє інформацією – володіє Світом. То ж наступні поради будуть однозначно корисними перед поїздкою за кордон:

• Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.
• Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатись за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.
• Залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Ми б також рекомендували залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів.
• Дізнайтесь номери телефонів українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою.
• У зарубіжних країнах активно працюють неурядові
організації та служби, котрі надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Звертайтесь до них у разі необхідності.
• Термін перебування на території іноземної держави вказаний у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливить Ваш наступний виїзд за кордон. Дотримуйтесь правил візового режиму!
• Пам’ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.
• Куди, в які організації можна звернутися у разі небезпеки: загрозі власному життю, свободі? Перш за все зателефонувати до посольства України або консульського представництва. Якщо у країні перебування немає посольства України – телефонувати у посольство України в сусідній державі.

Коростенський міський центр зайнятості