Мінсоцполітики запрошує до обговорення

Дата: 05.08.2020 08:53

На виконання завдань, визначених Планом заходів з реалізації ІІ етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 рік, що затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 703-р, Мінсоцполітики проаналізовано офіційний переклад ратифікованої у 1991 році Конвенції ООН про права дитини та виявлено вживання у статті 23 офіційного перекладу виразу „неповноцінна в розумовому або фізичному відношенні дитина?.

Таке формулювання є дискримінаційним по відношенню до дітей, які мають порушення розвитку та потребує заміни.

Враховуючи те, що на території України діють норми Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, яка ратифікована у 2009 році, Мінсоцполітики пропонує у даному випадку замінити формулювання „неповноцінна в розумовому або фізичному відношенні дитина? на „дитина зі стійкими фізичними, психічними, інтелектуальними або сенсорними порушеннями”, яке вживається у зазначеній Конвенції стосовно визначення осіб з інвалідністю.

Враховуючи зазначене Мінсоцполітики просить висловити свою думку щодо внесення змін до офіційного перекладу Конвенції ООН про права дитини шляхом заміни зазначеного формулювання на запропоноване або надати свої пропозиції.