Фахівці ДСНС попереджають громадян щодо необхідності дотримання правил в екосистемах в умовах найвищого рівня пожежної небезпеки

Дата: 17.08.2020 12:43

Зазвичай, причинами масштабних пожеж є наслідки людської легковажності та навмисні підпали. Так, 16 серпня о 13:42 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про загоряння сухої трави в с.Сингаї Коростенського району.

На місці події рятувальники з’ясували, що посеред приватних полів горить суха трава на площі 1 га. Близько 100 м залишалось від осередку займання до найближчих будівель. Через суху та вітряну погоду вогонь досить швидко розповсюджувався.

Майже годину знадобилось бійцям ДСНС для ліквідації пожежі. Вогонь устиг знищити 1 га залишків сухої рослинності. Подальшого розповсюдження полум’я рятувальники не допустили.

Ще одне займання сухостою зафіксовано  цього ж дня в с. Грозине  Коростенського  району. На місці події було встановлено, що горить суха трава на площі 1 га. Також існувала загроза перекидання вогню на поруч розташований лісовий масив та житловий сектор. Зусиллями бійців ДСНС пожежу вдалося зупинити вогонь на зазначеній площі та не допустити подальшого її поширення.

Внаслідок загорянь загиблих та травмованих не виявлено. Причини пожеж встановлюють фахівці.

Крім того, рятувальники нагадують, що на території  триває зернозбиральна кампанія, тому питання дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових не втрачає своєї актуальності. У цей період за умов посушливої та вітряної погоди, навіть невеличке займання може спричинити виникнення масштабної пожежі на зернових полях й призвести до значних матеріальних збитків.

Тож, Коростенський міськрайонний відділ Управління ДСНС України у Житомирській області закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

• відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • заїжджати автомобілем до лісу;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

Шановні громадяни!

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Провідний інспектор  Коростенського міськрайонного відділу

Управління ДСНС України у Житомирській області