У Житомирській ОДА розпочалася пресконференція – презентація проєкту «БОРТНИЦТВО ПОЛІССЯ”. ПОСИЛАННЯ НА ТРАНСЛЯЦІЮ

Дата: 27.08.2020 12:33

27 серпня у Житомирській ОДА проходить пресконференція – презентація проєкту «БОРТНИЦТВО ПОЛІССЯ: АРХАЇЧНА ТРАДИЦІЯ У СУЧАСНОМУ ВИМІРІ» в Житомирській області.

Дивіться трансляцію заходу на сторінці Житомирської ОДА у Facebook.

Національний проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду та об’єднує Київську, Рівненську та Житомирську області.

Основною метою проєкту є презентувати та популяризувати бортництво як елемент нематеріальної культурної спадщини України, синтезувати інформацію, пов’язану із цим промислом та візуалізувати у ЗD форматі предмети музейних зібрань із трьох областей України.

За результатами проєкту передбачається створення та запуск web-сайту «Віртуальний музей бортництва», а також створення інтерактивних просвітницьких матеріалів, які можуть стати основою досьє для домінування традиції до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Серед учасників пресконференції:

• голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко
  • перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко
  • заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський
  • Президент України (2005-2010 рр.) Віктор Ющенко
  • куратор проєкту, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко
  • директор Олевського краєзнавчого музею Анна Вжесінська
  • бортник Олександр Галатюк

Після пресконференції журналістів запрошують разом із Владою Литовченко, Віктором Ющенком та представниками Житомирської ОДА відвідати Олевський краєзнавчий музей та сім’ї бортників у с.Рудня та с.Хочино, де можна буде поспілкуватися безпосередньо з носіями древнього промислу та ознайомитися з їхньою діяльністю.