Алгоритм безпечної утилізації захисних масок та рукавичок

Дата: 15.09.2020 10:14

Щоб зупинити розповсюдження вірусу, необхідно чітко дотримуватись правил не лише особистої гігієни, а й утилізації захисних масок та рукавичок. Адже, потрапляючи у змішані відходи вірус може жити у них кілька днів.

Як правильно утилізовувати маску:

• Після використання маски, обережно, не торкаючись зовнішньої сторони, зніміть маску з обличчя та покладіть у щільний поліетиленовий пакет, міцно його завяжіть.
  • Викиньте пакет у окремий контейнер – НЕ у загальний сміттєвий.
  • Після цього ретельно помийте руки з милом чи обробіть їх антисептиком.
  • Повторіть цю операцію з кожною використаною маскою та рукавичками.
  • Якщо у вас немає можливості викинути маску у окремий контейнер, дайте “відлежатися” масці у щільному пакеті, не менше 12 годин, після чого можна викидати пакет до загальної урни із сміттям.
  • Такий алгоритм утилізації не допустить поширення вірусу та може врятувати чиєсь життя.

У яких випадках вірус продовжуватиме жити у сміттєвому баку:

• якщо ми просто викидаємо маску у змішані відходи, вірус переходить, наприклад, на скло і може “жити” там аж до 5 днів. Далі ця скляна пляшка потрапляє на сортувальну лінію, де вручну відсортовується, і, хоча, працівники і використовують спецформу, все ж збільшення небезпечного сміття у сортувальних пунктах підвищує ризик можливого зараження;
  • також, до прикладу, пляшка може бути вилучена з урни людьми, які збирають скляну тару для передачі в пункти прийому сміття. І таким чином вірус перебирається з урни у життєдайне для нього середовище з живими організмами, де розвивається і розповсюджується – вже серед людей.

В ідеалі, органи місцевого самоврядування повинні організувати централізований збір цієї категорії відходів, тобто пакети з використаними засобами особистого захисту мають викидатися до спеціальних ємностей (наприклад окремий контейнер з відповідним написом). Також можна встановити такі урни з позначками “використані маски і рукавички” можна біля аптек, магазинів, у дворах, або під’їздах житлових будинків.

Інформаційний  матеріал  підготовлений  працівниками

Коростенських  територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності;

відділом з питань оборонної роботи, цивільного захисту

та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації.