Гроші громадам: Верховна Рада прийняла законопроект в цілому

Дата: 17.09.2020 15:36

17 вересня Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» № 3614.

За це проголосували 287 народних депутатів.

Як відомо, законопроект передбачає, що сільські, селищні, міські бюджети більше не залежатимуть від району. Всі 1469 територіальних громад, території яких уже затвердив Уряд, перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

Виходячи із законопроекту, доходи і видатки між бюджетами районів та територіальних громад розмежують. Районні бюджети пропонується виключити із системи горизонтального вирівнювання. Тобто районні бюджети не отримуватимуть базову дотацію і не будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Детальніше – за посиланням.

Нагадаємо, у першому читанні Верховна Рада України прийняла законопроект 15 липня цього року.

Законопроект розроблений Асоціацією міст України в рамках проєкту ПУЛЬС.