Сьогодні в Україні відзначають День партизанської слави

Дата: 22.09.2020 13:24

22 вересня  в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанесли непоправні втрати боєздатності противника та наблизили День Перемоги над фашистами та їхніми союзниками.

Перші загони партизанів з’явились в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами, а масовості партизанський рух набув лише з кінця 1942 року. Супротив мирного населення окупаційному режиму був реакцією на нещадний терор, масові вбивства, геноцид єврейського населення, вивезення молоді до Німеччини на примусові роботи.

На жаль, на сьогоднішній день в Коростенському районі залишилось всього троє партизанів і підпільників. Це:

• Олена Павліна Іскоростенська-Кравчук з села Поліське, що під час війни була зв’язковою в загоні ім.Боженка;
  • Микола Михайлович Іскоростенський та Михайло Якович Вигівський з села Горщик, які були зв’язковими в загоні ім. Котовського.

Відзначимо, що всі вони у 2003 році були відзначені знаками "Партизан України". Нині люди похилого віку проживають одиноко в своїх домівках і з болем загадують ті страшні роки Другої світової війни, а свої дії під час неї героїчними не вважають. Кажуть: "Час такий був. Мали боронити рідну землю".

Ми ж в свою чергу маємо низкьо вклонитись їх подвигу та рокам і щиро побажати їм міцного здоров’я, ще довгих років життя, шани та поваги від людей і мирного неба над головою.

Наталія Колєнова,

старший інспектор управління регіональної діяльності

Коростенської районної державної адміністрації.