Мінцифра: пріоритет у співпраці з ЄС — інтеграція до Єдиного цифрового ринку

Дата: 06.11.2020 10:35

Цифрова трансформація посідає одне з ключових місць в українській державі — про це свідчить спільна заява за підсумками Саміту між Україною та ЄС. Пріоритет — інтеграція до Єдиного цифрового ринку.

На Комітеті Верховної Ради з питань інтеграції України з ЄС досягнута домовленість, що Мінцифра забезпечить:

• Регуляторне зближення з правом ЄС у цифровій сфері
  • Відсутність бар’єрів для цифрової торгівлі
  • Прискорення цифровізації в Україні для розширення доступу до онлайн ринків та цифрових технологій ЄС.

Ці кроки призведуть до зростання ВВП в Україні до 5%, покращать ефективність роботи бізнесу та зростання обсягу двосторонньої торгівлі товарами і послугами між Україною та ЄС.

Що вже зроблено?

• Оновлено дорожню карту інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС.
  • Узгоджено обсяг оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у секторі цифрових послуг. Домовились про динамічний підхід замість імплементації старого законодавства.
  • Проведено дослідження щодо економічних вигод інтеграції України в ЄЦР ЄС. Результати будуть презентовані у листопаді 2020 року.
  • Активно впроваджуємо цифрові пілоти з країнами ЄС та державами Східного партнерства (eDelivery, eSignature, eHealth).