Уряд схвалив Національну стратегію державної молодіжної політики до 2030 року

Дата: 12.11.2020 10:35

Це передбачено проектом Указу Президента України «Про Національну стратегію державної молодіжної політики до 2030 року». Стратегія забезпечить створення можливостей для молоді, яка проживає в Україні, бути конкурентоспроможною, брати участь у житті суспільства і, як свідомі громадяни, робити свій внесок у подальший розвиток українського суспільства.

«Реалізація стратегії допоможе українській молоді бути свідомою, більш адаптованою до викликів сучасного світу, мати високий рівень життєстійкості, самостійності і спроможності. Для нас дуже важливо створювати всі належні умови для безпеки та здоров’я підростаючого покоління, впливати на його конкурентоспроможність, а також допомагати інтегруватися в українське суспільство та світ», – наголосив Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

За допомогою правильно скерованої державної політики, молодь розвиватиме свою суб’єктність, а саме:

• зростатиме з турботою про фізичне і психічне здоров’я з дитинства;
  • адекватно оцінюватиме загрози і реагуватиме на них, посилюватиме власну безпеку;
  • формуватиме компетентності для безпечного та гідного життя, розвитку і самореалізації у швидкоплинному та малопередбачуваному світі;
  • братиме участь у житті суспільства, територіальних гфромад і спільнот, впливатиме на рішення, що стосуються їх життя.

Стратегія передбачає на всіх етапах її реалізації спільну та скоординовану діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування у партнерстві з інститутами громадянського суспільства, установами та закладами, що працюють з молоддю, молодіжними центрами, фахівцями, що працюють з дітьми та молоддю, молодіжними працівниками, молодіжними консультативно-дорадчими органами, органами учнівського та студентського самоврядування, міжнародними організаціями, представниками роботодавців, бізнесу за безпосередньої участі молоді.