14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС

Дата: 14.12.2020 08:00

Саме 14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов'язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку Чорнобильської атомної електростанції. Подвиг ліквідаторів неможливо переоцінити. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції, бажаємо вам і вашим рідним міцного здоров'я, терпіння, щастя і великої удачі, шани і щирої поваги від людей і держави! Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах ядерної катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання!

З повагою,

голова Коростенської районної державної адміністрації Юрій Тарасюк,

голова Коростенської районної ради Юлія Гаєвська.